Translate Company
    Firma nadruki24h.pl wykorzystuje następujące technologie:
     
     
    DRUK SULBLIMACYJNY
     
     
    technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym.

 

Tym sposobem wykonujemy nadruki na specjalnych kubkach porcelitowych, blachach aluminiowych, tkaninach poliestrowych. Każda grupa produktów w procesie technologicznym wymaga ustawienia innego, odpowiedniego ciśnienia, temperatury oraz czasu.

     
     
    DRUK OFFSETOWY
     
     
    przemysłowa odmiana druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe (np. papier) za pośrednictwem cylindra pośredniego pokrytego obciągiem. Offset jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych technik druku.
 


Druk offsetowy można podzielić na:

  • - druk offsetowy arkuszowy – podłoże drukowe w postaci arkuszy, farby offsetowej o dużej lepkości utrwalane przez wsiąkanie i polimeryzację, a w przypadku farb UV i hybrydowych przez polimeryzację zainicjowaną nadfioletem.
  • - druk offsetowy zwojowy (rolowy) – podłoże drukowe w postaci zwoju, farby lejne
  • - coldset – offset "na zimno" (farba utrwalana przez wsiąkanie w papier)
  • - heatset – offset "na gorąco" (farba utrwalana przez wsiąkanie w papier i odparowanie w wysokich temperaturach; zadrukowana wstęga papieru przed sfalcowaniem przechodzi przez nagrzany do wysokiej temperatury tunel suszący).


Coldset i heatset używany jest do druku wysokonakładowego: ulotki, wizytówki itp. Technologia "na gorąco" stosowana jest w szczególności do wydawnictw wyższej jakości, na papierze kalandrowanym i kredowanym.

     
     
    DRUK SOLWENTOWY I ECOSOLWENTOWY
     
     
    sposób druku w ploterze atramentowym, w którym typowe tusze na bazie wodnej zastąpiono pigmentowymi tuszami solwentowymi (na bazie rozpuszczalników organicznych). Druk solwentowy i ecosolwentowy można stosować wobec wszystkich podłoży z zawartością PCV, a w szczególności stosuje się go wobec podłoży nieprzyczepnych dla tuszy wodnych.


Praktyczne zastosowania druku solwentowego to wszelkie wydruki wielkoformatowe oraz odporne na czynniki zewnętrzne w dłuższym czasie (do kilku lat). Atramenty solwentowe są odporne na wiele czynników łącznie z promieniowaniem ultrafioletowym i na ogół nie wymagają laminowania. Ich wadą jest mniejsza precyzja niż dla atramentów wodnych, co jednak przy druku wielkoformatowym nie stanowi przeszkody (dla druków średnioformatowych oglądanych z bliska stosuje się zamiast pigmentowych atramentów solwentowych atramenty ecosolwentowe, w których wielkość kropli w druku pozwala na zwiększenie liczby szczegółów, w stosunku do druku solwentowego).


Media do druku: frontlit - frontlight (baner), siatka mesh , backlit, blockout, flaga, folia, papier itp.

     
     
    DRUK BEZPOŚREDNI NA TEKSTYLIACH
     
     
    technika druku wykorzystana do wykonywania nadruków na bawełnie, polegająca na bezpośrednim drukowaniu na odzieży np. bawełnianym T-shirt, przy pomocy specjalnej drukarki Kiosk DTG przy pomocy specjalnych tuszy. Po wykonaniu nadruku zadrukowany materiał trafia do prasy, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury pozbywamy się rozpuszczalnika. Po tym zabiegu nadruk jest trwały i niewyczuwalny.
     
     
    NADRUK TERMOTRANSFEROWY - FLEX / FLOCK
     
     
    technika druku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego /wyciętego/ wzoru ze specjalnej folii /flex lub flock/. Z jednokolorowej folii za pomocą plotera wycina się przygotowany komputerowo wzór /napis lub logo/, który w prasie termotransferowej w odpowiedniej temperaturze i pod odpowiednim ciśnieniem wgrzewa się w odzież. Ten rodzaj nadruku jest bardzo trwały. Jedyną wadą tej technik druku jest konieczność wgrzewania każdego koloru osobno i do jednego projektu nie można użyć zbyt wielu kolorów. Rozwiązaniem tego problemu jest druk ekosolwentowy na specjalnie do tego przeznaczonej folii flex i wgrzanie takiego nadruku na odzież. Ten rodzaj nadruku jest wyczuwalny, stosujemy go  do wykonywania nadruków np. na odzieży roboczej oraz koszulkach
     
     
    HAFT KOMPUTEROWY
     
     
    metoda ozdabiania tkanin, filcu, skóry itp. polegająca na wyszywaniu na nich wzorów za pomocą sterowanej komputerowo maszyny zwanej hafciarką. Posiadana przez nas hafciarka może w jednym hafcie wykorzystać do 15 kolorów nici. Dzięki zastosowaniu komputerowego sterowania hafciarką mamy możliwość osiągnięcia niemal 100% poziomu powtarzalności wyszywanego wzoru.
     
     
    GRAWER LASEROWY
     
     
    to technika polegająca na "wycinaniu" w materiałach wzoru przy pomocy lasera. Dzięki zastosowaniu lasera wykony nadruk jest bardzo precyzyjny i trwały. Technologia laserowa oraz odpowiednie oprogramowanie pozwala nam na 100% powtarzalność grawerowanego wzoru.
     
 

Copyright © 2012 nadruki24h.pl - fotonadruki, gadżety z Twoim zdjęciem tworzenie stron internetowych